"Komplicerad erotik"
Signerad: J.A Björck
Proveniens: Delar av auktionens Björck-konst härrör från Sundsvalls Museums Björck-utställning 25/5-31/8 2002
Handskuren ram av konstnären
Mått på pannå: 46 x 43 cm
Konditionsrapport: Slitage på ram, mindre färgsläpp och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Johan Axel Björck 1889-1970 Oil on panel
"Complicated erotica"
Signed: J.A Björck
Provenance: Parts of the auctions Björck art originates from Sundsvalls Museum's Björck exhibition 25/5-31/8 2002
Hand-carved frame by the artist
Dimensions of panel: 46 x 43 cm
Condition: Wear on frame, minor color drop and age-based wear, no other remarks
800 SEK | 2021-03-30 22:04 |
750 SEK | 2021-03-20 12:25 |
500 SEK | 2021-03-23 14:56 |
100 SEK | Startpris |