Motiv av flygande fåglar.
Osignerad.
A tergo stämplad: "Tillhör Bruno Liljefors efterlämnade arbeten Uplands Enskilda Bank"
Intygad med skrift.
Mått på bildyta: 40 x 32 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, Slitage på ram, Inga övriga anmärkningar.
Bruno Liljefors 1860-1939 Oil on panel
Motifs of flying birds.
Unsigned.
A tergo stamped: "Belongs to Bruno Liljefors' Left works Uplands Enskilda Bank"
Certified in writing.
Dimensions of image area: 40 x 32 cm
Conditional report: Minor age-based wear, Frame wear, No other remarks.
44 000 SEK | 2021-04-29 15:21 |
43 000 SEK | 2021-04-29 15:22 |
32 000 SEK | 2021-04-29 11:39 |
30 000 SEK | 2021-04-28 11:39 |
24 000 SEK | 2021-04-27 23:23 |
22 000 SEK | 2021-04-19 20:37 |
9 400 SEK | 2021-04-21 15:50 |
7 800 SEK | 2021-04-16 15:03 |
100 SEK | Start price |