Same med ren.
Signerad: NN Skum
Märkt: Luleå 5-8 1948.
Mått bildyta: 30 x 22,5 cm
Konditionsrapport: Mindre veck i papper, Åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Nils Nilsson Skum 1872-1951 Mixed media on paper
Sami with reindeer.
Signed: NN Skum
Marked: Luleå 5-8 1948.
Dimensions image area: 30 x 22.5 cm
Conditional report: Minor creases in paper, Age-based wear, No other remarks.
2 000 SEK | 2021-06-03 11:08 |
1 900 SEK | 2021-05-17 13:24 |
1 500 SEK | 2021-05-30 07:28 |
1 300 SEK | 2021-05-25 22:35 |
100 SEK | Start price |