Kustlandskap
Signerad a tergo: Tord Leander Engström
Mått på duk: 38 x 46 cm
Konditionsrapport: Färgkrackelering, märken och ojämnheter i duken, åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar.
Tord Leander Engström 1914-1985 Oil on Canvas
Coastal landscape
Signed on verso: Tord Leander Engström
Dimensions of canvas: 38 x 46 cm
Condition report: Paint crackling, marks and irregularities in the canvas, age-based wear, no other remarks.
2 200 SEK | 2021-07-01 15:20 |
2 000 SEK | 2021-07-01 15:19 |
500 SEK | 2021-06-23 12:38 |
450 SEK | 2021-06-04 12:08 |
250 SEK | 2021-06-21 20:58 |
100 SEK | Start price |