"Nantucket Story II 28 Juli 1954 (Järtecken)"
Relief / Skulptur tillverkad av metall och blandteknik på träplatta
Signerad a tergo: Åke Lagerborg
Daterad: 1975
Mått på träplatta: 60 x 50 cm
Åke Lagerborg 1927-2020 Relief / Sculpture
"Nantucket Story II July 28, 1954 (Järtecken)"
Relief / Sculpture made of metal and mixed media on wooden board
Signed a tergo: Åke Lagerborg
Dated: 1975
Dimensions of wooden board: 60 x 50 cm
Condition: No remarks
3 000 SEK | 2021-09-02 15:30 |
2 800 SEK | 2021-09-02 15:29 |
1 200 SEK | 2021-09-02 13:29 |
1 100 SEK | 2021-09-02 10:50 |
600 SEK | 2021-08-25 17:11 |
550 SEK | 2021-07-29 13:56 |
100 SEK | Start price |