"Hom'mère - (Chaosmos)"
Utförd år 1974
Signerad med blyerts
Numrerad: HC
Tryckt på japanskt silkespapper (Japon nacré)
Plåtmått: 49 x 37 cm
Roberto Matta 1911-2002 Color etching with aquatint
"Hom'mère - (Chaosmos)"
Made year 1974
Signed with pencil
Numbered: HC
Printed on japanese silk paper (Japon nacré)
Plate dimensions: 49 x 37 cm
Condition: No remarks
2 400 SEK | 2021-09-30 15:04 |
2 200 SEK | 2021-09-29 21:48 |
2 000 SEK | 2021-09-12 15:51 |
900 SEK | 2021-09-20 23:19 |
100 SEK | Start price |