"Höst snöstårm riva kotan gull å famil ny bli utan hus."
Signerad: NN Skum
Daterad: 1942
Mått bildyta: 35 x 25 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Nils Nilsson Skum 1872-1951 Mixed media on paper
"Autumn snowstorm tears down the house and the family now sits without home."
Signed: NN Skum
Dated: 1942
Dimensions image area: 35 x 25 cm
Conditional report: Minor age-based wear, No other remarks
4 600 SEK | 2021-12-01 10:38 |
4 400 SEK | 2021-12-02 15:15 |
4 000 SEK | 2021-12-02 09:31 |
3 600 SEK | 2021-11-27 21:43 |
3 400 SEK | 2021-11-15 12:22 |
3 400 SEK | 2021-11-24 08:59 |
1 100 SEK | 2021-11-23 20:11 |
100 SEK | Start price |