Långsjöby
Snidad skulptur tillverkad av ben/horn föreställande en björn.
Monogramsignerad: E.N
Daterad: 1981
Höjd: 22,5 cm
Erik Norberg 1913-2001 Sculpture
Långsjöby
Carved sculpture made of bone / horn depicting a bear.
Monogram Signed: E.N
Dated: 1981
Height: 22,5 cm
Conditional report: No remarks
1 600 SEK | 2021-12-25 20:07 |
1 500 SEK | 2021-12-21 07:22 |
1 300 SEK | 2022-04-19 10:10 |
100 SEK | Startpris |