1909-2003, Gäddede.
Tillverkad av läder, björk & graverat renhorn i stiliserad dekor.
Signerad: A Jillker
Längd: 23,5 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Arthur Jillker Half-horn knife Sami handicraft from the 20th century
1909-2003, Gäddede.
Made of leather, birch & engraved bone / horn in stylized decor.
Signed: A Jillker
Length: 23,5 cm
Conditional report: Minor age-based wear, No other remarks.
5 600 SEK | 2021-12-29 17:11 |
5 400 SEK | 2021-12-29 17:11 |
5 200 SEK | 2021-12-29 17:09 |
5 000 SEK | 2021-12-24 23:06 |
5 000 SEK | 2021-12-29 17:08 |
3 800 SEK | 2022-04-19 10:11 |
1 200 SEK | 2021-12-20 21:21 |
1 000 SEK | 2021-12-20 20:17 |
100 SEK | Start price |