Lars Pirak 1932-2008.
Tillverkad av läder, björk & graverat renhorn i stiliserad dekor.
Signerad: Lars Pirak med bomärke.
Längd: 26 cm
Konditionsrapport: Märken & åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Lars Pirak Half horn knife Sami handicraft from the 20th century
Lars Pirak 1932-2008.
Made of leather, birch & engraved bone / horn in stylized decor.
Signed: Lars Pirak with living mark.
Length: 26 cm
Conditional report: Marks & age-based wear, No other remarks.
5 200 SEK | 2021-12-29 17:14 |
5 000 SEK | 2021-12-29 17:13 |
4 800 SEK | 2021-12-29 17:01 |
4 000 SEK | 2021-12-28 11:38 |
3 800 SEK | 2022-04-19 10:11 |
2 400 SEK | 2021-12-20 22:41 |
900 SEK | 2021-12-20 18:50 |
100 SEK | Startpris |