Jörn.
Halvhornskniv tillverkad av läder & graverat renhorn i stiliserad dekor.
Monogramsignerad: II
Längd: 24 cm
Konditionsrapport: Inga anmärkningar.
Ingemar Israelsson Sami knife from the 20th century
Jörn.
Half-horn knife made of leather & engraved bone / horn in stylized decor.
Monogram signed: II
Length: 24 cm
Conditional report: No remarks.
5 800 SEK | 2021-12-29 17:37 |
5 600 SEK | 2021-12-29 17:35 |
3 000 SEK | 2021-12-29 15:49 |
2 200 SEK | 2021-12-22 20:39 |
1 900 SEK | 2021-12-21 15:02 |
1 800 SEK | 2021-12-20 23:05 |
1 700 SEK | 2022-04-19 10:12 |
800 SEK | 2021-12-20 20:19 |
100 SEK | Start price |