Långsjöby
Snidad skulptur tillverkad av ben/horn föreställande två renar.
Monogramsignerad: E.N
Daterad: 1990
Höjd: 8 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Erik Norberg 1913-2001 Sculpture 1990
Långsjöby
Carved sculpture made of bone / horn depicting two reindeers.
Monogram Signed: E.N
Dated: 1990
Height: 8 cm
Minor age-based wear, No other remarks.
3 000 SEK | 2021-12-29 17:36 |
2 800 SEK | 2021-12-29 17:34 |
1 500 SEK | 2021-12-29 17:29 |
1 200 SEK | 2021-12-25 20:16 |
1 100 SEK | 2021-12-27 00:20 |
950 SEK | 2022-04-19 10:12 |
500 SEK | 2021-12-24 06:25 |
100 SEK | Start price |