Tore Sunna född 1942, Årosjokk "Kungakniven"
Tillverkad av läder & rikligt graverat renhorn i stiliserad dekor.
Signerad: Tore Sunna
Längd: 27 cm
Thore Sunna All-bone knife Sami handicraft from the 20th century
Tore Sunna born 1942, Årosjokk "The kings knife"
Made of leather & richly engraved bone / horn in stylized decor.
Signed: Tore Sunna
Length: 27 cm
Conditional report: No remarks
9 600 SEK | 2021-12-29 17:37 |
9 400 SEK | 2021-12-29 17:36 |
8 600 SEK | 2021-12-29 17:34 |
6 600 SEK | 2022-04-19 10:12 |
6 200 SEK | 2021-12-21 02:13 |
2 600 SEK | 2021-12-20 20:56 |
2 000 SEK | 2021-12-20 20:35 |
100 SEK | Startpris |