Malmberget.
Skulpturgrupp föreställande renar & samer (Renrajd) tillverkad & snidad av trä.
Monogramsignerad: KB
Längd: 56 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, En figur limmad vid benen, Inga övriga anmärkningar.
Kjell Bergqvist Sculpture Wood "Reindeer ride" from the 20th century
Malmberget.
Sculpture group representing reindeers & Sami (Reindeer herd) made & carved from wood.
Monogram signed: KB
Length: 56 cm
Conditional report: Minor age-based wear, One figure glued by the legs, No other remarks.
5 000 SEK | 2021-12-29 17:32 |
4 800 SEK | 2021-12-29 16:59 |
3 600 SEK | 2022-04-19 10:13 |
3 000 SEK | 2021-12-28 17:36 |
1 900 SEK | 2021-12-26 23:38 |
150 SEK | 2021-12-22 19:10 |
100 SEK | Startpris |