Anders Fankki 1916-1985, Kaitum.
Tillverkad av läder, björk & graverat renhorn i stiliserad dekor.
Monogramsignerad: AF
Längd: 25,5 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Anders Fankki Half horn knife Sami handicraft 20th century
Made of leather, birch & engraved reindeer horn in stylized decor.
Monogram signed: AF
Length: 25.5 cm
Condition report: Age-based wear, No other remarks.
2 400 SEK | 2021-12-29 17:33 |
2 200 SEK | 2021-12-29 17:32 |
1 500 SEK | 2022-04-19 10:13 |
100 SEK | Start price |