Erik Jonsson 1915-2000, Repatudden.
Tillverkad av läder & graverat renhorn i stiliserad dekor.
Monogramsignerad.
Daterad: 1982
Längd: 25 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Erik Jonsson Half horn knife Sami craft 1982
Made of leather & engraved bone / horn in stylized decor.
Monogram signed.
Dated: 1982
Length: 25 cm
Conditional report: Minor age-based wear, No other remarks.
2 000 SEK | 2021-12-29 17:36 |
1 900 SEK | 2021-12-29 17:32 |
1 700 SEK | 2021-12-27 20:05 |
1 600 SEK | 2021-12-21 23:54 |
1 400 SEK | 2021-12-22 21:46 |
1 000 SEK | 2021-12-20 19:19 |
950 SEK | 2022-04-19 10:13 |
100 SEK | Start price |