Lappträsk.
Tillverkad av läder & rikligt graverat & snidat renhorn i stiliserad dekor.
Monogramsignerad.
Längd: 27 cm
Svante Larsson Half horn knife from the 20th century
Lappträsk.
Made of leather & richly engraved & carved bone / horn in stylized decor.
Monogram signed.
Length: 27 cm
Conditional report: No remarks
17 500 SEK | 2021-12-29 17:52 |
17 000 SEK | 2021-12-29 17:51 |
9 400 SEK | 2021-12-29 17:39 |
8 000 SEK | 2021-12-21 20:15 |
5 800 SEK | 2022-04-19 10:13 |
2 000 SEK | 2021-12-20 20:37 |
1 000 SEK | 2021-12-20 20:20 |
100 SEK | Startpris |