Torsten Fankki född 1950, Kaitum.
Tillverkad av läder, björk & graverat renhorn i stiliserad dekor.
Monogramsignerad: TF
Längd: 23,5 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Torsten Fankki Half horn knife Sami handicraft from the 20th century
Torsten Fankki born 1950, Kaitum.
Made of leather, birch & engraved bone / horn in stylized decor.
Monogram signed: TF
Length: 23,5 cm
Conditional report: Minor age based wear, No other remarks.
4 400 SEK | 2021-12-27 16:17 |
4 200 SEK | 2022-04-19 10:14 |
3 600 SEK | 2021-12-27 11:26 |
1 100 SEK | 2021-12-25 14:04 |
850 SEK | 2021-12-25 13:35 |
500 SEK | 2021-12-21 17:05 |
150 SEK | 2021-12-20 20:57 |
100 SEK | Startpris |