Järpbyn.
Tillverkad av läder, björk & graverat renhorn i stiliserad dekor.
Monogramsignerad: P.L
Längd: 24 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Paul Larsson Half horn knife Sami handicraft from the 20th century
Järpbyn.
Made of leather, birch & engraved bone / horn in stylized decor.
Monogram Signed: P.L
Length: 24 cm
Conditional report: Minor age-based wear, No other remarks.
2 000 SEK | 2021-12-29 17:55 |
1 900 SEK | 2021-12-29 17:53 |
1 700 SEK | 2021-12-28 17:11 |
1 600 SEK | 2021-12-26 19:43 |
1 500 SEK | 2022-04-19 10:14 |
1 000 SEK | 2021-12-20 20:38 |
100 SEK | Start price |