Martin Stenström 1912-2000, Jutsajaure.
Snidad träskulptur föreställande en stående same, Märkt "Johan Tori"
Monogramsignerad: MS
Höjd: 27,5 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Martin Stenström Sculpture Wood from the 20th century
Carved wooden sculpture depicting a standing Sami (Marked Johan Tori)
Monogram signed: MS
Height: 27.5 cm
Conditional report: Minor age-based wear, No other remarks.
3 000 SEK | 2021-12-29 14:08 |
2 800 SEK | 2021-12-29 11:21 |
1 900 SEK | 2021-12-23 11:32 |
1 900 SEK | 2022-04-17 21:43 |
100 SEK | Startpris |