L`eveil du paysage / Landskapets uppvaknande
Från konstnärens kvarlåtenskap, Stämplad Provenance de la succession Bengt Lindstrom, numrerad 0708 samt signerad & intygad a tergo av Michèle Lindström.
Även märkt: K.100-1040/95
Mått på duk: 160 x 150 cm
Bengt Lindström 1925-2008 Oil on canvas
L`eveil du paysage / The awakening of the landscape
From the artist's estate, Stamped Provenance de la succession Bengt Lindstrom, numbered 0708 and signed & certified on verso by Michèle Lindström.
Also marked: K.100-1040 / 95
Dimensions of canvas: 160 x 150 cm
Conditional report: No remarks
105 000 SEK | 2022-01-13 12:22 |
100 000 SEK | 2022-01-27 15:07 |
86 000 SEK | 2022-01-26 10:52 |
70 000 SEK | 2022-01-20 12:22 |
10 000 SEK | 2022-01-17 19:26 |
100 SEK | Start price |