Motiv från Cagnes-sur-Mer, Frankrike.
Signerad: Frisén
Daterad: 1939
Målningen utfördes under Friséns period i södra Frankrike år 1939
Mått bildyta: 59 x 45 cm
Totalmått inklusive ram: 71 x 58 cm
Konditionsrapport: Slitage på ram, Något veckat papper, Åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Vera Frisen 1910-1990 Watercolor on paper
Motif from Cagnes-sur-Mer, France.
Signed: Frisén
Dated: 1939
The painting was carried out during Frisén's period in the south of France in 1939
Dimensions image area: 59 x 45 cm
Overall dimensions including frame: 71 x 58 cm
Conditional report: Wear on frame, Slightly folded paper, Age-based wear, No other remarks.
9 000 SEK | 2022-04-13 13:27 |
8 800 SEK | 2022-04-23 13:44 |
7 400 SEK | 2022-04-22 11:36 |
7 000 SEK | 2022-04-19 18:44 |
2 000 SEK | 2022-04-18 19:27 |
100 SEK | Start price |