Motiv föreställande ett fjällandskap.
Signerad: K.Tirén
Daterad: 1940
Mått på duk uppfodrad på pannå.
Mått på duk: 95 x 60 cm
Totalmått inklusive ram: 108 x 74 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, Mindre slitage på ram, Inga övriga anmärkningar.
Karl Tiren 1869-1955 Oil on canvas
Motif depicting a mountain landscape.
Signed: K.Tirén
Dated: 1940
Dimensions of canvas mounted on panel.
Dimensions of canvas: 95 x 60 cm
Overall dimensions including frame: 108 x 74 cm
Conditional report: Minor age-based wear, Minor frame wear, No other remarks.
2 400 SEK | 2022-04-27 10:07 |
2 200 SEK | 2022-04-23 15:24 |
2 000 SEK | 2022-04-19 14:24 |
1 500 SEK | 2022-04-13 13:39 |
100 SEK | Start price |