Samepojke med hund & renar.
Akvarell & Gouache på papper.
Signerad: J Tirén
Mått bildyta: 54 x 37 cm
Konditionsrapport: Slitage på ram, Inga övriga anmärkningar.
Johan Tiren 1853-1911 Watercolor on paper
Sami boy with dog & reindeers.
Watercolor & Gouache on paper.
Signed: J Tirén
Dimensions image area: 54 x 37 cm
Condition report: Wear on frame, No other remarks.
43 000 SEK | 2022-04-15 14:45 |
42 000 SEK | 2022-04-19 12:42 |
10 500 SEK | 2022-04-18 19:32 |
100 SEK | Start price |