"Evert Taubes begravning sedd från Hornsgatspuckeln"
Signerad: O. Sahlin
Mått på pannå: 46 x 41 cm
Mått med ram: 47 x 42 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, något lös ram, inga övriga anmärkningar
Olle Sahlin (1912-1990) Oil on Panel
"Evert Taubes funeral"
Signed: O. Sahlin
Dimensions of panel: 46 x 41 cm
Dimensions with frame: 47 x 42 cm
Condition: Minor age-based wear, slightly loose frame, no other remarks
100 SEK | 2022-04-06 09:38 |
100 SEK | Start price |