Stig Lindberg 1916-1982
Tre förlagor till Stig Lindbergs jultallrikar, målade i akvarell på papper
Nummer 1982 och 1983 är daterade: 1981
Förlaga 1985 saknar datering
Signerade: Stig L
Diameter på bildytorna: 22-23 cm
Oramade
Konditionsrapport: Hanteringsveck (i synnerhet på förlaga 1983), inga övriga anmärkningar
Stig Lindberg Templates in watercolor 1980s (3 pcs)
Stig Lindberg 1916-1982
Three models for Stig Lindberg's Christmas plates, painted in watercolor on paper
Numbers 1982 and 1983 are dated: 1981
Model 1985 lacks dating
Signed: Stig L
Diameter of the image area: 22-23 cm
Unframed
Condition: Handling folds (especially on model 1983), no other remarks
19 500 SEK | 2022-05-26 15:18 |
19 000 SEK | 2022-05-26 15:19 |
17 000 SEK | 2022-05-26 15:18 |
15 500 SEK | 2022-05-25 02:58 |
6 000 SEK | 2022-05-26 15:15 |
4 800 SEK | 2022-04-21 09:46 |
100 SEK | Startpris |