Motiv föreställande ett fjällandskap.
Signerad: K.Tirén
Duk uppfodrad på pannå.
Mått på duk: 124 x 73 cm
Totalmått inklusive ram: 126 x 75 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, Mindre slitage på ram, Inga övriga anmärkningar.
Karl Tiren 1869-1955 Oil on canvas
Motif depicting a mountain landscape.
Signed: K.Tirén
Canvas mounted on panel.
Dimensions of canvas: 124 x 73 cm
Overall dimensions including frame: 126 x 75 cm
Conditional report: Minor age-based wear, Minor frame wear, No other remarks.
4 200 SEK | 2022-05-26 15:20 |
4 000 SEK | 2022-05-26 15:19 |
2 400 SEK | 2022-05-25 19:26 |
2 000 SEK | 2022-05-19 09:25 |
1 900 SEK | 2022-04-21 12:40 |
500 SEK | 2022-05-16 22:39 |
100 SEK | Startpris |