"Bonden säljer sitt skogsskifte"
Signerad: Martin Jonsson
Daterad: 1977
Mått på pannå: 65 x 54 cm
Totalmått: 68 x 57,5 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, smutsfläck i det vita partiet, inga övriga anmärkningar
Martin Jonsson Oil on panel 20th century
"The farmer sells his forest parcel"
Signed: Martin Jonsson
Dated: 1977
Dimensions of panel: 65 x 54 cm
Overall dimensions: 68 x 57.5 cm
Condition: Minor age-based wear, stain on the white area, no other remarks
1 400 SEK | 2022-06-20 20:31 |
1 300 SEK | 2022-06-30 15:06 |
1 100 SEK | 2022-06-08 14:33 |
100 SEK | Start price |