Motiv av stugor i landskap med sjö och solnedgång
Signerad: PMP
Mått på pannå: 41 x 33 cm
Mått med ram: 50 x 42 cm
Konditionsrapport: Mindre färgbortfall, inga övriga anmärkningar.
Primus Mortimer Pettersson 1895-1975 Oil on Panel
Motif of houses, lake and sunset
Signed: PMP
Dimensions of panel: 41 x 33 cm
Dimensions with frame: 50 x 42 cm
Condition report: Minor paint drop, no other remarks.
15 000 SEK | 2022-09-01 14:22 |
14 500 SEK | 2022-09-01 14:24 |
9 600 SEK | 2022-08-29 17:20 |
3 800 SEK | 2022-08-04 15:44 |
1 500 SEK | 2022-08-22 20:25 |
100 SEK | Start price |