"Badsäsong"
Signerad: Stjärnmark
Daterad: 1941
Mått på pannå: 46 x 31 cm
Mått med ram: 58 x 43 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, slitage på ram, inga övriga anmärkningar
Ivar Stjärnmark 1897-1971 Oil on Panel
"Bathing season"
Signed: Stjärnmark
Dated: 1941
Dimensions of panel: 46 x 31 cm
Dimensions of frame: 58 x 43 cm
Condition: Age-based wear, wear on frame, no other remarks
500 SEK | 2022-09-01 13:06 |
450 SEK | 2022-07-29 11:04 |
300 SEK | 2022-08-23 16:13 |
100 SEK | Start price |