"Abiskofjällen från Nuolja"
Signerad: K.Tirén
Mått på bildyta: 34 x 25 cm
Totalmått inklusive ram: 49 x 39 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, Mindre slitage på ram, Inga övriga anmärkningar.
Karl Tiren 1869-1955 Watercolor on paper
"Abiskofjällen från Nuolja"
Signed: K.Tirén
Dimensions of image area: 34 x 25 cm
Overall dimensions including frame: 49 x 39 cm
Conditional report: Minor age-based wear, Minor frame wear, No other remarks.
2 800 SEK | 2022-10-27 15:09 |
2 600 SEK | 2022-10-27 15:11 |
2 200 SEK | 2022-10-27 15:04 |
1 500 SEK | 2022-10-27 14:56 |
750 SEK | 2022-10-16 13:45 |
100 SEK | Start price |