Motiv av stad i snö och solnedgång
Signerad: PMP
Mått på pannå: 41 x 33 cm
Mått med ram: 51 x 43 cm
Konditionsrapport: Inga anmärkningar.
Primus Mortimer Pettersson 1895-1975 Oil on Panel
Motif of snow-covered town and sunset
Signed: PMP
Dimensions of panel: 41 x 33 cm
Dimensions with frame: 51 x 43 cm
Condition report: No remarks.
5 000 SEK | 2022-10-24 08:23 |
4 800 SEK | 2022-10-14 10:50 |
2 000 SEK | 2022-10-17 20:51 |
100 SEK | Start price |