Hanna Soumalainen 1874-1948, Finland.
Landskapsmotiv
Signerad: HS
Duk uppfordrad på pannå
Mått på duk: 52 x 34 cm
Mått med ram: 62 x 44 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, färgkrackeleringar, inga övriga anmärkningar
Hanna Soumalainen (1874-1948, Finland) Oil on Canvas
Landscape
Signed: HS
Canvas mounted on panel
Dimensions of canvas: 52 x 34 cm
Dimensions of frame: 62 x 44 cm
Condition: Minor age-based wear, paint cracks, no other remarks
5 600 SEK | 2022-12-01 15:03 |
5 400 SEK | 2022-12-01 14:57 |
2 800 SEK | 2022-11-18 11:38 |
700 SEK | 2022-11-21 20:05 |
100 SEK | Start price |