Porträtt föreställande konstnären Eva Rundlöf 1910-1989.
Signerad: Frisén
Olja på duk uppfodrad på duk:
Mått på duk: 33,5 x 22 cm
Mått inklusive ram: 34,5 x 23,5 cm
Konditionsrapport: Mindre krackeleringar & åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Vera Frisen 1910-1990 Oil on canvas
Portrait depicting the artist Eva Rundlöf 1910-1989.
Signed: Frisén
Oil on canvas mounted on canvas:
Dimensions of canvas: 33.5 x 22 cm
Dimensions including frame: 34.5 x 23.5 cm
Condition report: Minor cracks & age-based wear, No other remarks.
5 000 SEK | 2022-12-12 13:26 |
4 800 SEK | 2022-12-26 16:30 |
1 000 SEK | 2022-12-20 07:43 |
250 SEK | 2022-12-19 21:26 |
100 SEK | Start price |