Konstnär född: 1922
Hantverkshuset/ Aschanska villan
Signerad: Clara Salander
Daterad: 1982
Mått bildyta: 59,5 x 40,5 cm
Mått med ram: 76 x 59 cm
Konditionsrapport: Mindre färgbortfall på ram, inga övriga anmärkningar
Clara Salander Watercolor on paper
Artist born: 1922
Signed: Clara Salander
Dated: 1982
Dimensions of image area: 59,5 x 40,5 cm
Dimensions with frame: 76 x 59 cm
Condition Report: Minor color drop on frame, no other remarks
3 200 SEK | 2022-12-29 15:08 |
3 000 SEK | 2022-12-29 15:12 |
2 600 SEK | 2022-12-29 15:04 |
2 000 SEK | 2022-12-29 15:02 |
1 000 SEK | 2022-12-23 22:23 |
950 SEK | 2022-12-15 15:14 |
500 SEK | 2022-12-19 20:49 |
100 SEK | Start price |