Snöskottare.
Signerad: HLinden
Proveniens: Överstelöjtnant Georg Åström, Umeå.
Mått på duk: 65 x 54 cm
Mått inklusive ram: 80,5 x 69,5 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Helge Linden 1897-1961 Oil on canvas
Snow shovelers.
Signed: HLinden
Provenance: Lieutenant Colonel Georg Åström, Umeå.
Dimensions of canvas: 65 x 54 cm
Dimensions including frame: 80.5 x 69.5 cm
Condition report: Minor age-based wear, No other remarks.
10 000 SEK | 2023-01-23 20:56 |
9 800 SEK | 2023-03-19 12:29 |
100 SEK | Start price |