Fjällmotiv
Namngiven a tergo
Signerad: K.Tirén
Mått på bildyta: 53 x 42 cm
Totalmått inklusive ram: 63 x 52 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, krackuleringar, inga övriga anmärkningar
Karl Tiren 1869-1955 Oil on panel
Mountain motif
Named on verso
Signed: K.Tirén
Image area dimensions: 53 x 42 cm
Total dimensions including frame: 63 x 52 cm
Condition: Age-based wear, cracks, no other remarks
1 900 SEK | 2022-12-22 18:03 |
1 800 SEK | 2023-02-02 15:04 |
1 600 SEK | 2023-02-02 12:04 |
1 000 SEK | 2023-01-24 00:02 |
100 SEK | Start price |