"Höstbjörkarna vid Siljan"
Signerad: A H Malmeström
Daterad: 1941
Mått på pannå: 52 x 45 cm
Mått med ram: 64 x 56 cm
Akke Hugh Malmeström 1894-1968 Oil on Panel
"Fall birch trees at Siljan"
Signed: A H Malmeström
Dated: 1941
Dimensions of panel: 52 x 45 cm
Dimensions of frame: 64 x 56 cm
Condition report: Minor age-based wear, No other remarks.
300 SEK | 2023-02-15 11:21 |
250 SEK | 2023-02-28 22:26 |
100 SEK | Start price |