Segelskepp till havs
Signerad: Emil Ekman
Enligt dedikation delvis målad av Alf Ekman
Daterad: 1924
Mått på duk: 68 x 47 cm
Mått inklusive ram: 75 x 55 cm
Konditionsrapport: Slitage på ram, Åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar
Emil Ekman 1880-1951 Oil on canvas
Sailing ships at sea
Signed: Emil Ekman
According to text partially painted by Alf Ekman
Dated: 1924
Dimensions of canvas: 68 x 47 cm
Dimensions including frame: 75 x 55 cm
Condition report: Wear on frame, Age-based wear, No other remarks
600 SEK | 2023-02-28 21:55 |
550 SEK | 2023-02-15 11:36 |
100 SEK | Start price |