"Augustus Saint Gaudens I"
Signerad i plåten.
Signerad med blyerts.
Tryckt år 1887.
Litteratur: Asplund A 113, H&H 074 (Hjert & Hjert)
Plåtmått c.a: 20 x 14 cm
Mått inklusive ram: 37 x 28 cm
Anders Zorn 1860-1920 Etching
"Augustus Saint Gaudens I"
Signed in the plate.
Signed with pencil.
Printed in 1887.
Literature: Asplund A 113, H&H 074 (Hjert & Hjert)
Plate dimensions approx.: 20 x 14 cm
Dimensions including frame: 37 x 28 cm
Condition report: Minor wear on frame, No other remarks.
4 000 SEK | 2023-03-22 08:04 |
3 800 SEK | 2023-03-14 10:40 |
3 800 SEK | 2023-03-21 16:12 |
100 SEK | Start price |