"Bärsärk / Berserk"
Signerad med blyerts.
Signerad & daterad i plåten: 1914
Litteratur: Asplund A 261, H&H 271 (Hjert & Hjert)
Plåtmått c.a: 25 x 17,5 cm
Mått inklusive ram: 53 x 40 cm
Anders Zorn 1860-1920 Etching
"Bärsärk / Berserk"
Signed with pencil.
Signed & dated in the plate: 1914
Literature: Asplund A 261, H&H 271 (Hjert & Hjert)
Plate dimensions approx.: 25 x 17.5 cm
Dimensions including frame: 53 x 40 cm
Condition report: Minor wear on frame, No other remarks.
6 200 SEK | 2023-03-22 21:14 |
6 000 SEK | 2023-03-27 06:49 |
5 400 SEK | 2023-03-14 11:32 |
150 SEK | 2023-03-21 14:05 |
100 SEK | Startpris |