Tusch & kolteckning på papper.
Motiv föreställande en ren-rajd.
Signerad: Lars Johannes Kuhmunen
Daterad: 1975
Mått bildyta: 27,5 x 19,5 cm
Mått inklusive ram: 38 x 30 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Lars Johannes Kuhmunen 1960-1996 Mixed media on paper
Ink & charcoal drawing on paper.
Motif depicting a reindeer raid.
Signed: Lars Johannes Kuhmunen
Dated: 1975
Image area dimensions: 27.5 x 19.5 cm
Dimensions including frame: 38 x 30 cm
Condition report: Minor age-based wear, No other remarks.
550 SEK | 2023-03-08 13:38 |
500 SEK | 2023-03-25 11:51 |
100 SEK | Start price |