Motiv av fjällandskap och sjö.
Signerad: Einar Wallquist
Daterad: 1980
Mått bildyta: 33,5 x 24,5 cm
Mått med ram: 46 x 37 cm
Einar Wallquist 1896-1985 Watercolor on paper
Motif of mountain landscape and lake.
Signed: Einar Wallquist
Dated: 1980
Image area dimensions: 33.5 x 24.5 cm
Dimensions with frame: 46 x 37 cm
Condition report: No remarks
1 000 SEK | 2023-03-30 15:17 |
950 SEK | 2023-03-08 13:45 |
950 SEK | 2023-03-28 11:52 |
650 SEK | 2023-03-23 17:53 |
250 SEK | 2023-03-20 22:05 |
100 SEK | Startpris |