Hamnbild med fiskekvinnor
Signerad: A. Baumgartner
Mått på duk: 129 x 82 cm
Mått inklusive ram: 151 x 104 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, tendenser till ytkrackeleringar, inga övriga anmärkningar
Adolf Baumgartner 1850-1924 Oil on canvas
Harbor picture with fishing women
Signed: A. Baumgartner
Dimensions of canvas: 129 x 82 cm
Dimensions including frame: 151 x 104 cm
Condition: Age-based wear, tendencies towards surface cracking, no other remarks
2 600 SEK | 2023-04-05 17:21 |
2 400 SEK | 2023-04-27 14:26 |
2 000 SEK | 2023-04-17 22:08 |
100 SEK | Start price |