"Våldet och Kärleken"
Signerad: CM Lindqvist
Daterad: Paris 1923
Mått på duk: 95 x 77 cm
Mått inklusive ram: 109 x 91 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, krackeleringar, inga övriga anmärkningar
Carl Magnus Lindqvist 1884-1977 Oil on canvas
"The Violence and The Love"
Signed: CM Lindqvist
Dated: Paris 1923
Dimensions of canvas: 95 x 77 cm
Dimensions including frame: 109 x 91 cm
Condition: Minor age-based wear, paint cracks, no other remarks
7 000 SEK | 2023-04-27 14:18 |
6 800 SEK | 2023-04-27 15:01 |
5 800 SEK | 2023-04-17 10:12 |
4 400 SEK | 2023-04-24 22:11 |
250 SEK | 2023-04-17 23:58 |
100 SEK | Startpris |