Spanande Kungsörn.
Signerad: Mosse Stoopendaal, Hindås.
Daterad: 1925
Mått på duk: 125 x 95 cm
Mått inklusive ram: 146 x 116 cm
Konditionsrapport: Mindre slitage på ram, Mindre åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Mosse Stoopendaal 1901-1948 Oil on canvas
Scouting Golden Eagle.
Signed: Mosse Stoopendaal, Hindås.
Dated: 1925
Dimensions of canvas: 125 x 95 cm
Dimensions including frame: 146 x 116 cm
Condition report: Minor wear on frame, Minor age-based wear, No other remarks.
29 000 SEK | 2023-04-16 14:40 |
28 000 SEK | 2023-04-27 14:55 |
18 000 SEK | 2023-04-20 16:55 |
5 000 SEK | 2023-04-17 22:00 |
100 SEK | Start price |