"Umeå före branden 1888"
Signerad: Arth.Kriström
Daterad: 1935
Mått på duk: 152 x 49 cm
Mått med ram: 162 x 60 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersrelaterat slitage, slitage på ram, Inga övriga anmärkningar.
Arthur Kriström 1889-1964 Oil on Canvas
"Umeå before the fire 1888"
Signed: Arth. Kriström
Dated: 1935
Dimensions of canvas: 152 x 49 cm
Dimensions with frame: 162 x 60 cm
Condition report: Minor age-related wear, wear on frame, No other remarks.
4 000 SEK | 2023-09-28 15:07 |
3 800 SEK | 2023-09-28 14:38 |
3 600 SEK | 2023-09-26 12:09 |
1 500 SEK | 2023-09-18 19:12 |
500 SEK | 2023-09-18 20:52 |
100 SEK | Start price |