Solnedgång över stugbacken.
Monogramsignerad: BH-n
Olja på duk uppfodrad på pannå.
Mått på pannå: 67 x 54 cm
Mått inklusive ram: 73 x 60 cm
Konditionsrapport: Mindre färgsläpp & åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Berta Hansson 1910-1994 Oil on canvas
Sunset over the cottage hill.
Monogram signed: BH-n
Oil on canvas mounted on panel.
Dimensions of panel: 67 x 54 cm
Dimensions including frame: 73 x 60 cm
Condition report: Minor color losses & age-based wear, No other remarks.
8 000 SEK | 2023-09-24 12:01 |
7 800 SEK | 2023-09-14 14:51 |
3 000 SEK | 2023-09-22 12:12 |
1 200 SEK | 2023-09-20 14:56 |
1 000 SEK | 2023-09-19 18:47 |
250 SEK | 2023-09-19 08:57 |
100 SEK | Start price |