Motiv från Piteälven
Osignerad
Medföljer dokumentation om konstnären (kopior på bland annat tidningsurklipp och kortbiografin "Gärdig Lindgren - Vildmarkens tolkare"
Mått på duk: 92 x 72 cm
Lös duk
Konditionsrapport: Mindre ojämnheter i duk, mindre färgkrackeleringar, färgskav lågt på vänster sida, inga övriga anmärkningar
Gärdis Lindgren 1943-2020 Oil on Canvas
Motif from the Pint River
Unsigned
Included is documentation about the artist (copies of, among other things, newspaper clippings and the short biography "Gärdig Lindgren - Vildmarkens tolkare"
Dimensions of canvas: 92 x 72 cm
Loose canvas
Condition report: Some unevenness in canvas, minor paint cracks, paint damaged on lower left side, no other remarks
3 800 SEK | 2023-09-28 15:14 |
3 600 SEK | 2023-09-28 15:12 |
3 400 SEK | 2023-09-18 14:03 |
2 200 SEK | 2023-09-28 14:24 |
1 200 SEK | 2023-09-19 18:49 |
1 000 SEK | 2023-09-18 20:42 |
100 SEK | Start price |