Porträtt föreställande konstnär Per Tellander 1876-1951.
Signerad: Bror Lindh
Mått på pannå: 49 x 37 cm
Mått inklusive ram: 60 x 47 cm
Konditionsrapport: Slitage på ram, Mindre åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Bror Lindh 1877-1941 Oil on panel
Portrait depicting artist Per Tellander 1876-1951.
Signed: Bror Lindh
Dimensions of panel: 49 x 37 cm
Dimensions including frame: 60 x 47 cm
Condition report: Wear on frame, Minor age-based wear, No other remarks.
7 200 SEK | 2023-09-28 15:10 |
7 000 SEK | 2023-09-28 15:14 |
6 000 SEK | 2023-09-28 15:13 |
4 000 SEK | 2023-09-28 15:10 |
2 200 SEK | 2023-09-28 10:55 |
1 000 SEK | 2023-09-23 14:38 |
900 SEK | 2023-09-19 15:20 |
550 SEK | 2023-09-19 22:13 |
450 SEK | 2023-08-30 10:02 |
100 SEK | Start price |